1 موزائیک: موزائیک از جمله پرکاربردترین مصالح ساختمانی است که به عنوان فرش کف در ساختمان و خارج از آن به کار می رود. تراکم این کفپوش از طریق لزرش و فشار پرسی حاصل می شود و درواقع نوعی بتن متراکم است. در تولید موزائیک از متریال هایی نظیر پودر سنگ، آب، سنگ دانه و ماسه و سیمان استفاده می شود. این مصالح در ابعاد و طرح های گوناگون ساخته و به بازار عرضه می شوند.

2 کاشی و سرامیک: کاشی و سرامیک مصالحی هستند که در نماسازی و کف سازی داخل و خارج ساختمان به کار میروند. نکته ای که در استفاده از این مصالح باید رعایت شود این سایت که حتما باید از کاشی یا سرامیک های بدون لب بریدگی علاوه بر این کاشی و سرامیک دارای انواع درجه 1 و 2 هستند که در نوع درجه 2 مقداری تابیدگی وجود دارد که پس از نصب در کنار هم سطحی صاف و بدون برآمدگی به وجود نمی آورد که در نوع درجه 1 این موضوع به علت صاف و یکدست بودن به چشم نمی آید. البته در کمتر به چشم آمدن این موضوع مهارت سرامیک کار خیلی مهم است. کاشی و سرامیک در انواع مختلفی دسته بندی می شوند نظیر با بند یا بدون بند و یا با توجه به خاک مورد ساتفاده در آن مانند سرامیک پرسلانی و معمولی

3 سنگ:  سنگ هایی که برای کف فرش استفاده میشوند باید بدون خلل و خرج بوده و از مقاومت مناسب در برابر سائیدگی برخودار باشند.سنگ از جمله مقاوم ترین مصالحی است که در صنعت ساختمان سازی به کار می رود.

4 پارکت: پارکت کفپوشی از جنس چوب است که برای پوشش کف داخل ساختمان استفاده می شود. قطعات پارکت به صورت آماده و در ابعاد و طرح های گوناگون در بازار موجود هستند. مواد پلاستیکی که در ساخت پارکت به کار می رود آن را در برابر حشرات، سائیدگی و پوسیدگی مقاوم می نماید.

5 سرامیک طرح چوب: به دلیل نفوذ ناپذیری و مقاومت بالا در برابر آب در جاهایی که احتمال نفوذ آب هست و می خواهند بافت چوب را داشته باشند مورد استفاده قرار میگیرد.

6 کف پوش های پی وی سی: از جنس پلاستیک هستند و در برابر اسید و آب مقاوم بوده و در دو مدل ورقه ای و طاقه ای در بازار موجود می باشد. هر دو مدل آن طرح چوب نیز دارد، پی وی سی ها نیاز به زیرسازی دارند و زیرسازی آن ها باید از زیر سازی لمینت ها بسیار تمیزتر باشد.

7 کفپوش سه بعدی: یکی از جدیدترین و زیباترین کفپوشهای متداول در بازار است که جلوه ای زیبا به فضاهای مختلف منزل می دهد و متناسب با محل به کارگیری می توان از طرح های بی نهایت استفاده نمود.این پوشش نسبت به موارد دیگر زیباتر است اما مقاومت  کمتری دارد که در دراز مدت مدت ممکن است نمود بیشتری داشته باشد و دیگر اینکه در جاهایی که مجهز به گرمایش از کف میباشند قابل استفاده نیست.

8 کفپوش اپوکسی: کفپوش اپوکسی نوعی پلیمر است که هم کاربرد خانگی و هم کاربرد صنعتی دارد این کفپوش بهتر است روی سطوح بتنی استفاده شود ولی روی بقیه سطوح نیز کار می شود منتهی می بایست سطح را قبل از کار آماده سازی نمود. کفپوش اپوکسی عایق حرارتی و رطوبتی و ضد باکتری می باشد و نیز در برابر انواع مواد شیمیایی مقاومت بالایی دارد.

9 موکت: از جمله کف پوشهایی است که کاربرد بسیار زیاد متنوعی دارد و در طرحها و رنگ های زیاد تولید می گردد. نوع بافت موکت نیز بسیار مهم است و با توجه به کاربرد میبایست به بافت آن نیز توجه فراوان نمود. بهتر است موکت روی موزائیک چسبانده شود. از جمله معایب موکت عدم مقاومت در برابر رطوبت و حرارت و آتش زا بودن آن است. اما حس گرمی و لطافت خاصی به انسان می دهد.